בלוג

CMDB

21 בדצמבר 2017

חברה טכנולוגית נתונה, או ארגון מסוים העוסק ב IT, פועלים בצורה כזו שלכל אחד יש תפקיד חשוב ומשמעותי, כל תפקיד משפיע על התפקיד השני וגורם לו לפעול, כמו טכנולוגית של שעון, כל גלגל שיניים הוא חשוב ומפעיל את הגלגל הצמוד אליו כדי שיפעיל את הגלגל הצמוד אליו כדי שהמחוגים יעבדו בצורה נכונה ומסודרת ללא תקלות ובעיות, מה קורה אם התקנו במערכת רכיב חדש כדי לשפר את המערכת לגרום לה לעבוד יותר מהר או יותר מדויק ונוצרת בעיה?

ישנה תקלה שמשפיעה על המערכת כולה וגורמת למערכת כולה לעצור ואו להאט את קצב העבודה וכך לאבד זמן ואם זמן שווה כסף, אז גם לאבד כסף.

מה אם נאמר לכם שישנה תוכנה מסוימת אשר צופה על תהליך העבודה מתוך המערכת, לומדת אותה וכך יכולה להבחין בבעיות עתידיות כאלה ואחרות.

ובכן ישנה תוכנה שנקראת CMDB – Configuration Management Database.

 

מה זה CMDB?

תוכנה אוטומטית משדרגת את פעילות הארגון/חברה ע״י כך שהיא עוקבת ובודקת מערכת יחסים בין גורמים שונים במערכת אם אלו Service Desk, Asset Management, Security, IT Opertation, ועוד.. CMDB מבינה את המבנה הפנימי של החברה, את הבעיות העלולות להיווצר, את היחסים בינם, שרתים, אפליקציות, מערכות מידע, אנשים ועוד.

ה CMDB מאפשר מידע נתונים המתרחשים בחברה.

CMDB

היתרונות

ובכן, כפי שנתנו את דוגמת השעון, נאמר שהתקנתם שרת חדש בחברה והשרת גרם לתקלות ואיבוד זמן עבודה, בעיה מול לקוחות וכיוצ״ב, אזי הsoftware ע״ הבנה של המערכת יכולה לאבחן את מיקום התקלה וכך לגרום לתיקונה באופן יעיל, יתרה מזו CMDB מספקת את כל מידע אשר חברה זקוקה כדי לצפות את הבעיה אם תתרחש ובכל למנוע אותה ואו לטפל בבעיה באופן שלא יפגע בסינרגיה של גרומים שונים בחברה ואו מול הלקוח.

נוסף על כך עקב כך ש CMDB Software מאפשרת מיפוי של פנים החברה עוקבת אחר התקשורת בין נתונים שונים ועוברת על תקופות שונות של פעילות החברה, אזי היא יכולה להצביע על חוליה חלשה הנמצאת כרגע במערכת ולבקרה.

 

חברת SysAID

אנחנו בחברת SysAid נותנים את שרות CMDB (ועוד הרבה שירותים אחרים רלוונטיים לחברה שלכם). השרות והSoftware המדוברת תאפשר תמיכה באופן אוטומטי ויעיל ודווח נתונים על נכסים בחברה, מוצרים, אפליקציות ועוד.. וכך תייעל את הארגון ותמנע תקלות עתידיות האפשרויות מעת לעת במיוחד בהתקנת חומרה ותוכנה באשר הן.

SysAid