בלוג

שליטה מרחוק

21 בדצמבר 2017

 

לא פעם ולא פעמיים בעת עבודה אנו נתקלים בסוגיה, בבעיה שאין לה פתרון מצדנו, אנו לא מצליחים לתת מענה לבעיה, אנחנו תקועים, אבל צריכים מענה כאן ועכשיו כדי להמשיך בעבודה, כדי להתקדם. אז כן ניתן לשבת שעות לבד ולנסות לפתור את הבעיה והסיכויים להצליח לפתור ולהמשיך לעבוד נוטים לכאן או לכאן, אבל זה לוקח זמן יקר.

האפשרות היותר הגיונית במקרה הזה היא לבקש עזרה חיצונית לבעיית IT, אבל גם כאן אתם צריכים פתרון כאן ועכשיו, אז מה עושים? התשובה והפתרון לבעיה הוא חד וחלק שירות שליטה מרחוק על המחשב שלכם.

 

מהו פתרון שליטה מרחוק ואיך זה עובד?

יכולת שליטה מרחוק מאפשרת שליטה על המחשב שלכם ע״ גורם חיצוני שלאו דווקא נמצא בסביבה שלכם וכך לפתור את הבעיה הטכנית במידי. שירות כזה (ועוד רבים) ניתן ע״י חברת SysAid.

במקרה הזה ניתן להתחבר ע״י ה Help Desk או ע״י  שירות  SysAid Itsm. תוכנת שליטה מרחוק של החברה אינה דורשת התקנה מיוחדת או קונפיגורציה כזו או אחרת. ישנן כמה אפשרויות שניתן להתחבר בנינו לבין המשתמש.

הראשונה,  Peer to Peer, מערך תקשורתי בין צד אחד לקוח ובין הצד השני שרת, או משתמש אחר בו ניתן להעביר מידע טכנולוגי באשר הוא, קבצים, מתן שירותים כאלו ואחרים ועוד וכל אחד יכול ליזום את תהליך ההתקשרות בין שני הקצוות או לסיימו.

השניה, HTML5,  אפליקציה המאפשרת שליטה מרחוק ללא השתלטות על מערכת הפעלה, אלא על גבי הדפדפן. ניתן גם על גבי טלפונים ניידים.

אפשרות שלישית ע״י אפליקציות צד שלישי ידועות ואמינות כמו Teamviewer, Bomgar ו Logmein.

 

הכי חשוב אבטחה ופרטיות

היום פריצות למחשבים והאקרים ניתן למצוא בכל מקום, לכן Sysaid מקדישים לאבטחת מידע תשומת לב יתרה. תוכנת שליטה מרחוק אינה עובדת בכל עת, אלא מופסקת לאחר זמן מה של אי פעילות.

הסשן (המגע בין הלקוח לתוכנה) מתחיל רק כאשר התכנה מזהה בקשת שליטה מרחוק, רק אז ניתן לאשר את החיבור והתקשורת בין שני הצדדים והתהליך והפקודות להשתלטות על המחשב בצד השני הינו מוצפן.

התכנה מציעה אימות מאובטח הנמצא בתוכה ומגן על התהליך ההשתלטות. תהליך ההשתלטות מחייב Log in לסשן מצד הצדדים לשם אבטחה מרבית.

 

תוכנת השליטה מרחוק תומכת במערכות הפעלה הבאות:

Windows 7, 8, 10

Window Server 2008, 2012, 2016

Mac Os X Yosemite, X El Capitan, X Sierra

כפי שניתן להבין Sysaid Remote Control נותנת מענה לרוב תכנות ההפעלה הרלוונטיות היום, כמו כן התכנה מתעדכנת. 

SysAid